Bohové a králové starého Egypta

Stále populární encyklopedie Bohové a králové starého Egypta vznikla kdysi na přání čtenářů, kteří měli zájem o knihu, kde by mohli rychle a spolehlivě najít základní údaje o starém Egyptě, o historických událostech i o mýtech, o faraonech i o bozích, o úchvatných historických památkách, které stále fascinují svou velkolepostí a krásou.

Kniha, v níž autor Vojtěch Zamarovský shromáždil přes 500 abecedně řazených hesel, je vybavená bohatou obrazovou dokumentací. Nyní vychází již po třetí, v obnoveném a aktualizovaném vydání, se jmény upravenými podle nového úzu, společně se svým protějškem Bohové a hrdinové antických bájí, populárním „slovníkem ke čtení“ o bájesloví starého Řecka a Říma.

Vojtěch Zamarovský

JUDr. Vojtěch Zamarovský (* 5. října 1919 Trenčín) je československý historik, spisovatel a překladatel, jeden ze zakladatelů žánru literatury faktu u nás.

Věnuje se popularizaci starověkých civilizací a mýtů. Je světově uznávaným autorem, jeho díla byla přeložena do patnácti jazyků. Roku 1977 podepsal Antichartu. Žije v Praze.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook