Historické romány

Historické romány

Achnaton

Druhý díl rozsáhlé ságy o panovnících Nové říše se jmenuje Achnaton: v zemi sokolího boha. Autorem druhého dílu trilogie je Andreas Schramek a vypráví o starém egyptě z období konce 18. dynastie faraonů.
Číst celé »

Amenofis

První díl rozsáhlé trilogie se jemnuje Amenofis: v zemi sokolího boha, autorem je Andreas Schramek. Vypráví o Egyptě za vlády panovníků 18. dynastie.
Číst celé »

Egypťan Sinuhet

Kniha Egypťan Sinuhet je rozsáhlý historický román, který vypráví o životě epyptského lékaře. Sinuhet žije v době, kdy v Egyptě vládne osmnáctá dynastie egyptských faraonů. Na trůn usedá faraon Amenhotep IV. (Achnaton) – král kacíř, který se pokouší o odvážnou náboženskou reformu.
Číst celé »

Egyptský soudce I.

Podtitul knihy je Vyloupená pyramida. Autor Christian Jacq nám vypráví příběh spravedlivého Pasera, soudce v jedné provincii na jihu Egypta (později vezíra), a krásné Neferet, lékařky v Memfidě. Láska plná překážek.
Číst celé »

Horovo oko – vedžat

Asi nejznámější egyptský symbol je vedžat, posvátné horovo oko. V souladu s mýtem, kde Horus bojoval se Setuhem, ztratil jedno své oko.
Číst celé »

Řeka bohů I.

Řeka bohů vypráví dobrodružný příběh, který se odehrává ve starověkém Egyptě přibližně v 18. století př. n. l.
Číst celé »

Řeka bohů II.

Rok po celosvětovém úspěchu románu Řeka bohů vychází z pera mistra afrických příběhů pokračování tohoto světového bestselleru, neméně úspěšná Řeka bohů II.
Číst celé »

Řeka bohů III.

Mistrný vypravěč se vrací tímto románem do Egypta. Taita, skrytý v poušti Afriky, se po smrti milované královny Lostris věnuje modlitbám a studiu. Stává se z něho čaroděj znalý nauky prastarých bohů, adept magie a nadpřirozených sil.
Číst celé »

Řeka bohů IV.

Za vlády faraona Nefera Setiho postihne Egypt nenadálá pohroma – Nil, matka řek, vysychá a začíná umírat.
Číst celé »

Sloup ohně

Autorka Judith TarrKrálovna nám vypráví o době vlády 18. dynastie. Nefertiti patřila mezi nejkrásnější ženy starého Egypta, její manžel Amenhotep IV. byl jedním z nejpozoruhodnějších a zároveň nejzáhadnějších faraónů. Období vlády tohoto páru patří k nejslavnějším epochám v egyptské historii.
Číst celé »

Soumrak bohů

Autorem je Colin Falconer. Kniha vypráví o královně královen Cleopatře VII., královně Dvou zemí, Horní a Dolní země, Filipátor Filipatoris, bohyní milující svého otce a svůj národ – tak je na začátku knihy Cleopatra titulována.
Číst celé »

Sutehovo vítězství

Autorem je Gerald Messadié. Závěrečný díl trilogie Bouře na Nilu, jejíž děj se odehrává se starověkém Egyptě. Královna Anchesenamon se v zájmu udržení klidu a míru v zemi provdá za vlastního děda Aje, přestože ví, že dal zavraždit své předchůdce, a tím se nepřímo zasloužil i o smrt jejího milence.
Číst celé »

Tutanchamon: v zemi sokolího boha

Kniha se jmenuje Tutanchamon: v zemi sokolího boha. Autorem druhého dílu trilogie jeAndreas Schramek a vypráví o starém egyptě z období konce 18. dynastie faraonů.
Číst celé »

Tutanchamonovy masky

Toto je druhá ze tří knih do G. Messadié. Tentokrát jsme vypraveni do období po zavraždení Smenchkarea a tajemném zmizení jeho ženy Meritatony, korunního prince a jejího milence Neferhurea. Na trůn má nastoupit princezna Anchesenaton a za muže si má vzít svého bratra Tutanchatona, ale oba jsou na tento úkol ještě mladí. Anchesenatoně je 14 let a Tutanchatonovi 11 let.
Číst celé »

Údolí faraonů

Philipp Vandenberg vypráví ve své knize „Údolí faraonů“ příběh dvou mužů, kteří měli stejný cíl – znovu objevit staro­věký Egypt a jeho dávno za­niklou kulturu.
Číst celé »

Zasvěcení

Kniha Elisabeth Haich je mysticko-biografický román, ve kterém se prolínají staroegyptská mystéria.
Číst celé »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook