Egyptský soudce I.

Podtitul knihy je Vyloupená pyramida. Autor Christian Jacq nám vypráví příběh spravedlivého Pasera, soudce v jedné provincii na jihu Egypta (později vezíra), a krásné Neferet, lékařky v Memfidě. Láska plná překážek.

Zachycuje spiknutí proti Ramsesu Velikému, série vražd, lež triumfující v často nerovném boji s tradičními hodnotami Egypta faraónů, jako je spravedlnost a láska.

Tajemný polykač stínů, objevení ztraceného zlatého města v núbijské poušti, zázraky egyptské medicíny, láska a nenávist, zrada, zločin a vezírova spravedlnost.

Mé hodnocení

Christian Jacq poutavým způsobem dovede vylíčit každodenní život ve starém Egyptě. V této trilogii konkrétně povinnosti a náplň práce soudce, ale i lékaře nebo spíš lékařky Neferet.

Popisuje detailně složení jednotlivých recepisů, kdy se člověk opakovaně přesvědčuje o vysoké úrovni znalostí egypťanů v lékařském oboru.

Charakter jednotlivých postav je vykreslen téměř komixovsky, nicméně je to jeden z prvků, který se objevuje i v dílech Wilburta Smitha (Řeka bohů), a snad i proto se román tak dobře čte.

Trilogie Egyptský soudce je složená dílů

  1. Egyptský soudce I. – Vyloupená pyramida
  2. Egyptský soudce II. – Zákon pouště
  3. Egyptský soudce III. – Vezírova spravedlnost

Z dalších děl od Jacqa můžu doporučit

Světelný kámen – 4 dílný román opisující život, práci, intriky v „Místě pravdy“ – vesnici řemeslníků, uzavřené komunitě před vnějším světem, starajících se o výstavbu a údržbu chrámu a věčných příbytků – hrobek faraónů.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook