Údolí faraonů

Philipp Vandenberg vypráví ve své knize „Údolí faraonů“ příběh dvou mužů, kteří měli stejný cíl – znovu objevit staro­věký Egypt a jeho dávno za­niklou kulturu. Vědci žijící ve druhé půli 19. století. Francouz Auguste Mariette, odvážný hazardér, a Němec Heinrich Karl Brugsch, decentní až nesmělý muž, se setkali v legendárním Údolí králů, největší archeo­logické klenotnici světa.

Sledo­vali společný cíl snílků a rivalů ve službách archeologie, je­jíchž krédo vyslovil německý průkopník dokumentace vzác­ných egyptských nálezů Ludwig Borchardt: „Pátrání po našich počátcích nás naplňuje štěstím. Svému životu můžeme porozu­mět jen s jejich znalostí. „ Na základě osobních zápisků obou badatelů napsal Philipp Vanden­berg knihu nabitou napětím a od­halující méně známé stránky archeologie.

Philipp Vandenberg

Narodil se roku 1941 ve Wroclawi. Vystudoval v Mnichově dějiny umění a germanistiky. Píše literaturu faktu a historické romány, je autorem téměř tří desítek knih. Zvláště se proslavil dnes světoznámým dílem Kletba faraónů a dílem Zapomenutý faraon.

Jeho knihy byly přeloženy do třiceti jazyků a celkový náklad přesáhl patnáct milionů výtisků. Sám Vandenberg je vášnivým sběratelem historických automobilů a jiných k vzácných starých věcí, v neposlední řadě vzácných knih, k nimž se uchyluje jako ke zdroji inspirace o různých podivuhodných jevech a stránek lidské osobnosti, které si stěží umíme rozumově vysvětlit.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook