Tutanchamon: v zemi sokolího boha

Kniha se jmenuje Tutanchamon: v zemi sokolího boha. Autorem druhého dílu trilogie je Andreas Schramek a vypráví o starém egyptě z období konce 18. dynastie faraonů.

Po předčasné smrti krále kacíře, Achnatona, vládne jeho vdova Nefertiti sama jako faraón Egypta. Netají se tím, že nehodlá uznat mladého prince Tutanchamona, Achnatonova syna, jako následníka. Dokonce mu usiluje o život. Ale nakonec její vlastní násilná smrt uvolní Tutanchatonovi cestu na trůn.

Cena, kterou musí zaplatit mocným kněžím boha Amona, je však příliš vysoká. A tak se princův vychovatel a ochránce Aje vydá hledat bájemi opředené slzy boha Re. Boj se zničujícími silami pouště a opět nesmírně silným kněžským stavem vrcholí.

Závěrečný díl rozsáhlé ságy o panovnících Nové říše, jejíž ústřední postavou a zároveň vypravěčem je Aje, poslední faraón dynastie. Prvním dílem je Amenofis a druhým Achnaton.

Ukázka z knihy Tutanchamon

„Jakže se jmenuje tvá nejmladší dcera?“ zeptal se nyní Nassib akkadsky.

„Katuna, “ odpověděl hrdě Ammunira. Tutanchamon se mírně předklonil, vztáhl k asi čtrnáctileté dívce ruku a laskavě ji vyzval: „Pojď blíž, Katuno!“ Váhavě, téměř ostýchavě přistoupila k faraónově trůnu a stydlivě sklopila oči. A náhle Tutanchamon udělal něco, s čím nikdo nepočítal. Pomalu, jako by nechtěl princeznu polekat, uchopil okraj jejího závoje a přehrnul jí ho přes hlavu. Objevily se dlouhé černé vlasy, které se dívce v bohatých pramenech vlnily po zádech. Zvedla hlavu a zadívala se na faraóna velkýma tmavýma očima. Aniž jedinkrát pohnuli víčky, hleděli na sebe mladí lidé tak upřeně a pronikavě, jako by si v těch několika okamžicích měli z očí navzájem vyčíst všechno, co se o sobě mohli dozvědět.

Tutanchamon sáhl opatrně po princeznině ruce a pomalu si ji přiložil k ústům. Než ji nesměle, lehce políbil, zhluboka se nadechl, aby si vychutnal jemnou dívčinu vůni a už na ni nikdy nezapomněl.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook